Przebieg doświadczenia z fasolą

Pobierz

Raport: rozpoznawanie węglowodorów na podstawie charakterystycznych dla nich reakcji.Mar 21, 2022Przebieg doświadczenia - Na trzech spodeczkach wyścielonych ligniną wysiałam nasiona rzeżuchy, ok.50 na każdym talerzyku.. Zasadzić fasolkę?. Od kilku lat także trenerka fitness propagująca aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.. oprócz wody i ciepła potrzebne do kiełkowania jest swiatło?. czasami nasiona kielkuja (obserwacja) co wpływa na kiełkowanie nasion?. Dzień 5.. 2. w drugim słoiku nasionka pozostały w ciemniejszym kolorze.. Dzień 4 Osłonki fasoli pękają nadal.. Najlepiej postawić na parapecie i dopóki fasolka nie wypuści korzeni dolewać troszkę wody aby gaza dotykała .Fasoli hodowanie - efekty :) Na początku marca założyliśmy hodowlę fasoli.. wszystkie trzy próbki podlewałam wodą i czekałam aż wykiełkują.. Na niektórych pojawiły się czerwone kropki.. Palcem wcisnąć gazę do środka słoika, tak, aby powstał dołek, w którym należy umieścić nasiona.. A dwa pozostałe zmieniły .. Nauczyciel.. Fasolki zaczęły kiełkować:Sep 14, 2020Przebieg do świadczenia (tutaj nale ży opisa ć co si ę działo z materiałem do świadczalnym przez okres trwania do świadczenia, jakie zachodziły zmiany).. Ja miałam to ostatnio na przyrodzie ;-) Wlewasz do słoika tyle wody żeby gaza trochę dotykała (gazę owijasz gumką wokół słoika żeby nie spadła) i wrzucasz kilka ziarenek fasolki (polecam wrzucić 3/4)..

Uwielbia piec i gotować.Jak zrobic doświadczenie z fasolą?

W każdym słoiczku są trzy ziarenka fasoli, w każdym inny gatunek.. Potrzebne będą: - kilka nasion fasolek - słoiki takie po dżemie - gaza, lub bandaż - gumka recepturka lub wstążka - garnek lub stożek wykonany z czarnego brystolu, czarny worek na śmieci - gazety - foliowy worek przeźroczysty - ziemiaopublikowane dnia 144 690 20 54 54 Jak wyhodować fasolkę - takie pytanie zadał mi mój syn, który miał przygotować doświadczenie do szkoły.. Dzień 1 Rozpoczynamy od przygotowania pojemnika z wodą, na którym montujemy gazę i układamy kilka nasion fasoli (będziemy potrzebować ich więcej do dalszych eksperymentów).. Po sześciu dniach od zasadzenia można zauważyć już pewne znaczące zmiany: 1.. Nadmiar gazy obciąć.. Nic tU jednej fasoli widać jak nasionko zrzuca skórkę, pojawił się mały korzonek.. DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE dla IV-VI Author: Bogusia Subject: DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE Created Date: 3/15/2011 8:54:20 PM .Gazę złożoną 2-krotnie naciągnąć na słoik i przymocować do niego gumką.. musze zrobic doświadczenie na jutro !pomocy!. Uczy mnie to mnie kreatywności i sprawia, ze ponownie muszę przyswajać jakieś dziwnie informacje, które do niczego mi są nie potrzebne.. W pierwszym słoiku w jednym z nasionek pęknięcie się powiększyło.. Nauczycielka biologii i przyrody z pięcioletnim stażem..

Dzień 5 Trzy fasolki nadal pęcznieją , marszczą się i pękają.Zobacz 7 odpowiedzi na pytanie: Jak zrobic doświadczenie z fasolą?

W trzecim słoiku jedno z nasion wykiełkowało!. Dzień 1.. A ja wprost uwielbiam zadania domowe moich dzieci!. Do słoika wlać wodę tak, aby nasiona były stale wilgotne.. Dziś, po trzech tygodniach, tak jak obiecałam, dzielę się jej efektami :) Tak to się zaczęło.. Czekamy, aż fasolki wypuszczą kiełki, tymczasem zabieramy się, za stworzenie pierwszego rysunku do naszego dziennika obserwacji.Nasz eksperyment będzie polegał na obserwacji wzrostu fasolek, lub grochu - wybór należy do Was.. poleca85% Chemia .. Trwało to 5 dni.. Niektóre nasiona lekko się rozchylają, widać coraz większe korzonki, które przebijają gazę i zanurzają się w wodzie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt