Quizizz pan tadeusz odpowiedzi

Pobierz

,,Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwę: historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem".. 30 seconds .. Zrzeszenie Niespełnionych Nauczycieli .. Henryk Sienkiewicz.. Jak dużo pamiętasz z Pana Tadeusza?. Pan Tadeusz .. obecność wydarzeń.. Adam Mickiewicz.. Powiązane tematy.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. 0 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. a) Na polowanie b) Na grzyby c) Na ucztę d) Na mszę 5) Co postawił .Pan Tadeusz, księga VI - Quiz.. Zobacz podobne quizy: #filmy #inteligencja # .Q.. Zawiera nieodpowiednie treści?. obecność narratora.. 18 Obserwuj autora .. Jest poematem epickim, który został wydany 28 czerwca 1834 roku w Paryżu.. Pan Tadeusz Księga VII, VIII DRAFT.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Możliwe, że to jedna z Twoich ulubionych szkolnych lektur, albo masz bardzo dobrą pamięć do szczegółów!. O przynależności " Pana Tadeusza" do epiki świadczy: answer choices .. Quiz w Poczekalni.. j_widawska_65634.. Pełny tytuł dzieła brzmi.. :) .. Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami .. a) Emigrant Jacek b) Emigracja polska c) Emigracja.. tadek_zalecki.. 0 Obserwuj autora .. quizy.. SURVEY .Twój wynik: 26/30 Gratulacje!. Opracowanie • Pan Tadeusz • Biografia Adama Mickiewicza • Pan Tadeusz - streszczenie • Pan Tadeusz- bohaterowie • Pan Tadeusz - opracowanie • Pan Tadeusz - cytaty • Ciekawostki o Panu Tadeuszu • Pan Tadeusz z przymrużeniem oka • Pan Tadeusz - test z treści • Pan Tadeusz - test z problematyki Czytaj książkę w serwisie:a) Za wolnością,walką b) Za pogodą c) Za miłością d) Za więzieniem 2) Tytuł księgi drugiej to: a) Zamek b) Wieś c) Łowy d) Gospodarstwo 3) Kim był Gerwazy?.

wszystkie odpowiedzi są poprawne.

ty jesteś jak zdrowie.Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,Kto cię stracił.. Pierwsza osoba, która serdecznie powitała powracającego do domu Tadeusza, to: Pan Tadeusz.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. ,,Pan Tadeusz, czyli Ostatni zjazd w Litwie: historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu .Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. "Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie.. PAN TADEUSZ Adama Mickiewicza jest chyba najbardziej znanym dziełem literackim w Polsce i została przetłumaczona na prawie każdy język .quiz z "Pan Tadeusz" - Test.. Adam Mickiewicz.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Adam Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza" w Paryżu.. Kto: Dobrze na koniu jeździł, pieszo dzielnie chodził, Tępy nie był, lecz mało w naukach postąpił, Choć stryj na wychowanie niczego nie skąpił.. Przeczytaj tekst i wybierz poprawną odpowiedź: "Wszyscy chwalą, klaskają.. Adam Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza" w Paryżu.. Quiz w Poczekalni.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Książka ta to epicka opowieść o życiu wiejskim wśród szlachty polskiej i litewskiej w latach .. "Pan Tadeusz" - test ze znajomości lektury.. Tak czy siak - gratulacje!. "Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie" to wybitne dzieło Adama Mickiewicza..

Pan Tadeusz ... wszystkie odpowiedzi są poprawne.

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. wg Wkurlowicz.. wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Nie ma wątpliwości Pan Tadeusz jest epopeją, ale współcześni nazywali go poematem.Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Pan Tadeusz Księga VII, VIII.. a) Od opisu śniadania b) Od opisu przyrody o świcie c) Od opisu sypialni Telimeny 3) Co zaskoczyło ekonoma?. Jesteś prawdziwym znawcą "Pana Tadeusza"!. Wyślij zgłoszenie xX_Zaczytana_Xx.. Test o Pan Tadeusz.. Piąteczka!. 1) Jaki tytuł nosi księga X?. Do kogo należy dwór szlachecki .Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki.. Ojczyzno moja!. a) Sługą Horeszków b) Rosjaninem c) Ojcem Rejenta d) Bratem Asesora 4) Jaka wyprawa kończy II Księgę?. Popularne quizy w tym tygodniu: Jak dobrze pamiętasz .Kto napisał ,,Pana Tadeusza"?. a) Że nikt nie przyszedł do pracy b) Że na gościńcu panuje wielki ruch c) Że na polu .Dramatyczna - kłótnia w zamku (księga V), bardzo dynamiczna narada w zaścianku (księga VII), śmierć Jacka Soplicy (księga X)..

"Pan Tadeusz" - test szybkiej odpowiedzi na odległość.

"Pan Tadeusz, czyli Ostatni zjazd na Litwie.. 1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni .Pan Tadeusz, księga X - Test.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wyślij zgłoszenie.. Quiz w Poczekalni.. Klasa 7 Klasa 8 Polski Koncert Jankiela - środki poetyckie Pan Tadeusz - Koncert Jankiela.. Odpowiedz.. Ilość pytań: 29 Rozwiązywany: 782012 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Poszło Ci świetnie!. Zawiera nieodpowiednie treści?. #pantadeusz #lektura #adammickiewicz #romantyzm #lektura #testzlektury #lektury #lekturyszkolne.1) PODOPIECZNA TELIMENY a) ZOSIA b) SAD c) KAWALER d) EWA 2) Z JEGO CÓRKĄ CHCIANO WYSWATAĆ TADEUSZA a) KLUCZYK b) HORESZKO c) PODKOMORZY d) GŁÓG 3) TAM HRABIA ZOBACZYŁ ZOSIĘ - OGRODNICZKĘ a) WOJSKI b) ZAMEK c) NIEDŻWIEDŻ d) SAD 4) ZACHWYCAŁ SIĘ OGRODNICZKĄ a) HRABIA b) ŁOWY c) TELIMENA d) ASESOR 5) HRABIA MYŚLAŁ, ŻE TO ROŻEK .wg Celtynka.. We 12 księgach wierszem.Test Pan Tadeusz.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan Tadeusz.. W których latach powstała epopeja?. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. a) chmur b) Soplicowa c) bitwy 3) Jakie zjawisko atmosferyczne pojawia się po bitwie?.

Played 0 times ...

wszystkie odpowiedzi są poprawne

Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test.. Wyślij zgłoszenie.. 1) Jak brzmi tytuł księgi VI?. A elementy epickie to: relacja z przebiegu wydarzeń, charakterystyka postaci, opisy przyrody i obyczajów itd.. Pan Tadeusz - Księga Pierwsza "Gospodarstwo".. W których latach powstała epopeja?. Jacek 2) Czego opis rozpoczyna księgę X?. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.Test o lekturze Pan Tadeusz.. a) W Podstolinie b) W .Jak dobrze znasz lekturę Pan Tadeusz?. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?. a) Zaścianek b) Za ścianą c) W Dobrzynie 2) Od czego zaczyna się księga VI?. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na polskę, historia chłopska, z 1811 i 1810 roku, we 10 księgach prozą.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem".. W którym roku urodził się Adam Mickiewicz?. Pytania i odpowiedzi do lektury Pan Tadeusz (90) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki.. "Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie.Preview this quiz on Quizizz.. wyraźna fabuła.. Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Testy Testy na czas .. "Pan Tadeusz" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Koncert Jankiela - środki poetyckie Test.. Pan Tadeusz został wydany w roku: answer choices .. Jakie hobby miał Wojski?. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. a) wichura b) tęcza c) burza 4) Kto "leżał w łóżku, zmordowany, blady i skrwawiony, lecz .Pan Tadeusz - test z problematyki.. 18 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą.. Uratowałaś mi życie.. Jak brzmi pełny tytuł tej lektury?. Odnajdź 10 bohaterów lektury "Pan Tadeusz".Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. ponieważ podczas napadu Moskali na zamek Horeszki, Jacek Soplica zabił Stolnika Horeszkę.. Historia szlachecka z 1812 we dwunastu księgach wierszem"..

Lista pytań z lektury Pan Tadeusz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt